top of page
Search

Hans Greger har gått bort

  • Dec 16, 2023
  • 1 min read

Vår stilchef Hans Greger har gått bort. Det är en stor sorg och Hans, du kommer att vara saknad av många. Tack för all din inspiration, dina träningspass och visdoms ord.

Jag minns när jag var 15 år och gick på mitt första påskläger och fick se dig för första gången. Jag tänkte för mig själv, "wow jag är i närheten av han med alla bälten" Jag gick förbi dig i hallen och du hälsa genom att nicka till mig, och jag blev otroligt glad över att du la märke till lilla 15 åriga jag och gick och berättade det för mina vänner.

Att jag i senare ålder fick äran att du kom ner till klubben bara för att kolla på min 2:a och 3:a Dan graderingsträning är något jag aldrig hade kunnat fantisera om tidigare. Alla tips, alla råd, alla ord kommer jag för alltid att komma ihåg. Jag är otroligt tacksam att du var närvarande på alla mina 4 svartbältes graderingar och det märktes att du la in hela hjärtat för kampsporten och dess utövare.


Vila i frid och tack för allt.




 
 
 

Recent Posts

See All
VIKTIGT BARNGRADERING

Hej, på grund av arbete kommer ni att behöva vara förberedda på att barngraderingen blir nu på fredag den 12:e kl 17:30. Detta är preliminärt och ett svar på om det är den 12:e kommer att komma på väl

 
 
 

Comments


Budofitness_Logo (3) (1).jpg

I samarbete med Budo & Fitness.

budofitness.se 

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

POSTADRESS:

Huggarvägen 34
137 40 Västerhaninge

BESÖKSADRESS:
Vendelsövägen 59B
135 51 Tyresö

 

KONTAKT:
E-Post: tyresojujutsu@gmail.com


 

vitdragonlogga.png
bottom of page